Telefon Destek+90 216 392 15 16
Çalışma SaatleriCum - Paz 09:00 - 19:00
İrtibat Kur

Milli ve Nato Güvenlik Belgesi

SAVUNMA SANAYİ PROJELERİ NEDİR?

Ülkemizin sahip olduğu coğrafi konum gereği “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” ilkesinin uygulanabilmesi için; bağımsız hareket etmek, milli ekonomiye katkı sağlamak ve vatan topraklarımızı koruyabilmek için ihtiyaç duyduğumuz her şeyi yerli  kaynakları kullanarak milli olacak şekilde üretmek prensibi “Devletimizin Politikası” olarak kararlı bir şekilde uygulanmaktadır.

Savunma sanayi; havada, denizde ve karada kullanılan tüm silah sistemlerini, bunlara ait teknolojileri barındıran çok geniş bir ürün ve yedek parça yelpazesine sahiptir.

Savunma sanayinin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ülkemizdeki tüm firmaların görev alabilmesi, ARGE çalışmalarının ve yerli teknoloji imkanlarının geliştirilmesi faaliyetleri Milli Savunma Bakanlığına bağlı Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) sorumluluğunda kamu ve özel sektör  iş birliği ile yürütülmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin uzun dönemli ihtiyaçlarını karşılamak veya kullandığı sistemleri modernize etmek maksadıyla, firmalar kendi ürünlerini, imkan ve kabiliyetlerini, vizyonlarını göz önünde bulundurarak Savunma Sanayinin görev alma imkanına sahiptirler.

Firmanızın; zor, yorucu, meşakkatli bir uğraşın ardından gurur, onur ve mutluluk dolu bir sektörde görev alabilmesi mümkündür.

Gurur ve onurun yanı sıra savunma sanayinde yer almanın en büyük getirisi; ihale alımı sonrası firmanızın ileriyi görmesini sağlayarak devletimizin desteğini, gücünü ve imkanlarını kullanarak geleceğinizi güvence altına alabilme imkanıdır.

Vektör Özel Güvenlik olarak; Savunma Sanayi Projelerinde görev alabilmeniz için bilgi paylaşımında bulunmak,  ülkemizde bilahare Dünya pazarında kendi branşınızda marka haline gelmeniz  konusunda uzman personelimizle danışmanlık ve gerekli belgelere sahip olmanızda teknik hizmet desteği vermekteyiz.

Bizleri davet ederseniz konu ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşabilir, birlikte çalışabiliriz.

SAVUNMA SANAYİ PROJELERİNDE GÖREV ALABİLMEK İÇİN ARANAN ŞARTLAR;

Milli Savunma Bakanlığının her yıl Ocak ayında yayınladığı”Kontrole tabii liste” içinde yer alan ürünlerden, sizin firmanızın üretebileceği ürünü tamamladıktan  sonra:

 • Kuruluş İzin Belgesi,
 • Üretim İzin Belgesi,
 • Tesis Güvenlik Belgesi sahibi olunması gerekmektedir.

 

Bu belgelerin içinde en önemlisi TESİS GÜVENLİK BELGESİ dir.

Tesis Güvenlik Belgesi olmadan ihalelere girilememektedir. Bunun yanı sıra; Askeri gemi ihalelerinde tersanelerden Üretim İzin Belgesi de istenmektedir. Üretim İzin Belgesi alımı için müracaat edildiğinde ise Kuruluş İzin Belgesinin alımı işlemleri de başlatılmaktadır.

Belirtilen üç belgeyi de MSB’lığına bağlı Teknik Hizmetler Daire Başkanlığı sorumluluğunda yapılan yazışma ve denetlemeler sonrasında sahip olunabilmektedir.

Belgeler ayrı yazışma sistemi ve teknik çalışma sonrasında ortalama bir yıl içinde alınabilmektedir.

Firmanızın kendi personeli ile belgeleri alabilmesi, bürokrasi faaliyetleri, yazışma yöntemleri ve denetleme hazırlıkları nedeniyle çok zordur.

Vektör Özel Güvenlik olarak tecrübeli personelimizin uğraşları ile sizlere belgelerin alımında her türlü hizmeti  sunmaya hazırız.

SAVUNMA SANAYİ VE GÜVENLİK KONULARINA YÖNELİK HİZMETLERİMİZ:

 • Projelerde görev alabilmeniz için bilgi paylaşımı, imkanlarınilgili birimlere iletilmesi, danışmanlık verilmesi.
 • Bina veya tesisinizin “Fiziki Güvenlik Risk Analizi Raporu” hazırlanması ve önlemlerin alınmasına danışmanlık yapılması.
 • Risk analizi sonucu Tesis ve binanızın güvenlik hizmetinin verilmesi.
 • 7/24 olacak şekilde kamera ile izleme için teknik danışmanlık ve izleme imkan ve kabiliyeti kurulması.
 • Tesis Güvenlik Belgesi alımı.
 • Üretim İzin Belgesi alımı.
 • Kuruluş İzin Belgesi alımı.
 • Kamu, kurum ve kuruluşları ile güvenlik konularında firmanız için danışmanlık hizmeti.

Her bir hizmet için yapılacak işlemler, uygulanacak prosedür ve izlenecek yöntemler karşılıklı görüşmelerde bilgi dosyası şeklinde sizlerle paylaşılacak, ortak karar alınması ve sözleşme imzalanması sonrası işlemlere başlanacaktır.

Vektör Özel Güvenlik Olarak bizler,  bahse konu belgeler için en kısa hazırlık süresinin ardından müracaatınızı yaparak belge sahibi olmanız  için gereken tüm işlemleri yapmaya hazırız.