Turizm & Otelcilik

Son yıllarda dünya turizminin ülkemiz açısından gelişmesi, turistik konaklama hizmetlerinde, güvenlik konusunu ön plana çıkarmaktadır. Bu nedenle, Vektör Özel Güvenlik basmakalıp kurallar yerine otelciliğe uygun, güvenlik tedbirleri sağlanmaktadır. 

Gelişen teknoloji ile beraber, oteller bir takım güvenlik sorunları ile karşılaşmaktadır. Bu sebepten ötürü Vektör Özel Güvenlik otellerin alacağı güvenlik önlemlerinin, kapının eşliğinde güvenlik personeli bulundurmaktan daha öte güvenlik tedbirleri alınması gerektiğini bilir ve güvenlik tedbirlerini buna göre uygular. 

7/24 Hizmet sektöründen olan oteller, her zaman ki güvenlik usullerinden farklı olmak zorundadır. Vektör Özel Güvenlik otel güvenliği sağlarken, bu durumun konaklayan kişilere yansıtılmaması yönünde özen göstermektedir. 

Otel güvenliğinde hedeflerin açıkça belirtilmesi gerekmektedir. Hedefin ana gayesi misafirlerin can ve mal güvenliği söz konusu olduğu için, bu hususta güvenlik tedbirleri alınması zorunludur. Bu durum, kapsamlı ve titiz bir çalışmayı gerekmektedir. 

Otellerin koruma ve güvenlik planları çok geniş anlamda düşünülmelidir. Fiziki ve elektronik güvenlik, hırsızlıkların önlenmesi, misafir odalarının güvenliği, silah işlemleri, terörizme karşı tedbirler ve benzeri çok geniş bir çalışmayı zorunlu kılmaktadır. Vektör Özel Güvenlik otel işletmelerinin bu konuda ihtiyacının karşılamak için hizmet sunmaktadır.