E-Posta Destek
Telefon Destek
Çalışma Saatleri
İrtibat Kur

Kapalı Devre TV Sistemleri

Kapalı Devre TV Sistemleri

Teknolojinin hızla gelişmesi ile, günümüzde Kapalı Devre TV sistemleri, güvenlik amacının yanı sıra; satış, personel performansı kontrolü, iş geliştirme gibi farklı fonksiyonları denetleme amacıyla da kullanılmaya başlanmıştır. Kapalı Devre TV Sistemleri tek bir noktadan farklı mekanların izlenmesini ve  kayıt altına alınmasını da mümkün kılmaktadır.

Kapalı Devre TV sistemleri geniş bir ürün yelpazesi kullanılmaktadır. Müşterinin ihtiyacı ve bütçe doğrultusunda; sistem ekonomik analog kameralardan yüksek çözünürlüklü 4K kalitesin de ve H265 video sıkıştırma formatında IP kameralarla; Dijital Kayıt Cihazından, LAN/ WAN uyumlu video iletim sistemlerine her tip ve büyüklükte tasarlanabilir. Bu sistemler, Hırsız İhbar , Çevre Güvenlik, Yangın Algılama ve Geçiş Kontrol Sistemleri dışında, Pos Cihazı, Para Sayma makinaları vb. entegre edilebilir.

Alt yapı ve işletme maliyetlerindeki avantajlarından, çeşitliliğinden ve görüntü kalitesinden dolayı üreticilerin ARGE yatırımlarını hızlandırdığı IP tabanlı sistemler, kurumların bilgisayar ağ yapılarının artık yüzlerce kameradan gelen veriyi taşıyabilecek kadar  güçlenmiş olması ve IP kameraların sunmakta olduğu kaliteli görüntünün, güvenlik birimlerinin ,işlerini daha verimli yapmalarına yardımcı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Ayrıca birden fazla lokasyona , giriş yapabilecek, giriş yapan kişilerin IP Kapalı Devre Sistemleri ait kameralar vasıtasıyla güvenlik kontrol noktalarında; bina turnike girişlerinde, bina resepsiyon geçişlerinde, bina içindeki yetkiye bağlı sirkülasyonunun tanımlanmasında geçiş yetkileri “ Biyometrik Okuyucular” ile sağlanabilmektedir. Ayrıca Kapalı Devre TV Sistemleri; akıllı video analiz senaryoları ( Sınır Güvenliği, Şüpheli Bagaj, Bölge İhlali, Nesne Sayma, Takip Modülü, Yoğunluk Haritası , Kayıp Obje Algılama, Yön Takibi ) ile, oluşabilecek tehditleri önceden algılayarak engellemektedir. Video analiz ile alarm durumu olmadığı sürece aktif olarak görüntülerin izlenmesine gerek kalmaz

DVR, NVR ve yönetim yazılımlarının dahil olduğu Dijital Kayıt & Görüntü İletim Sistemlerinde, kameraların özelliklerinin ortalama en uygun olanın seçilmesinden daha öneli olan, bu kameralardan gelen görüntülerin kayıt altına alınması, gerektiğinde kayıtların izlenmesi, network ile cihaza herhangi bir noktadan bağlanarak gereken kayıtların görüntülenmesi ve istendiğinde görüntülerin transfer edilebilmesidir.

Fiber Optik İletişim Sistemleri ve Video Network ise; Kapalı Devre Sistemlerinin kablolama alt yapısı ile birlikte; alarm , kontrol ve her türlü data sinyallerinin, yüksek kalitede, uzak mesafelere, güvenli şekilde taşınması ve aynı şekilde sahadan gelen bilgilerin merkezde birleştirilerek değerlendirilmesini sağlamaktadır.

Bina ve tesislerin güvenlik amacıyla izlenmesi ve kayıt altına alınması için kullanılan Kapalı Devre TV Sistemleri güvenliğin yanı sıra satış amaç süreçlerin kontrolü ve iş geliştirme gibi alanlarda da kullanımı oldukça yaygınlaşmış olan temel güvenlik çözümlerinden biridir.

Kapalı Devre TV Sistemleri, Video Analitik Çözümleri Ve Video Yönetim Yazılımları

Video Yönetim Yazılımı, Kapalı Devre TV Sistemlerinin tamamını yönetmekte kullanabilen çok yönlü bir yazılımdır. Ağda herhangi bir yerden, uzaktan, düşük bant genişlikli WAN bağlantısı ile dahi ulaşılabilen bir çözüm olmasının yanında aynı zamanda, Yangın Algılama ve Geçiş Kontrol Sistemlerinin yanı sıra ATM ve POS terminalleri de dahil diğer tüm güvenlik alt yapıtlarıyla arabirim işlevi görecek bir çözümdür.

Ölçeklendirilebilir, kullanıcı dostu GUI ( Grafiksel Kullanıcı Arayüzü ) ile birden fazla uzak istasyondan alınan görüntüler tek bilgisayardan ( uzaktan izleme ve yönetim istasyonu) görüntülenebilir; böylece güvenlik yöneticileri, WAN bağlantısı uzak istasyonlar üzerinden dahi çeşitli konumları eş zamanlı olarak izleyebilir.

Sistem, alarmlara yanıt verecek, dahi yüksek kalitede kayıt yapacak ve görüntü veya mesajları doğrudan güvenlik personeline gönderecek şekilde programlanabilmektedir. Grafik zaman kontrolü kullanan arama ve gezinme işlevleri sayesinde kayıttan izleme oldukça kolaydır. Farklı istasyonlardan farklı kayıtları aynı anda ve tek bir arabirimde senkronize edilmiş biçimde izlenebilmektedir. Kayıtlar güvenli bir şekilde arşivlenebilir ve video klip olarak alınabilir, ayrıca harici disk dizileri ve sınır tanımaksızın NAS (Ağa Bağlı Depolama Alanı) gibi çeşitli depolama aygıtları üzerine yedeklenebilmektedir.