E-Posta Destek
Telefon Destek
Çalışma Saatleri
İrtibat Kur

Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri

Entegre Elektronik Güvenlik Sistemlerinin, vazgeçilmez bir parçası olan Geçiş Kontrol Sistemleri , kamusal binalarda, çeşitli işletme, hastane, okul, yurt, laboratuvar, fabrika ve özel alanlarda, giriş çıkışların denetlenmesi, yetkili olamayan kişilerin engellenmesi, yüksek güvenliğin sağlanması ve bu bilgilerin elektronik ortamda raporlanabilmesi amacı ile oluşturulmuştur. Bu sistemler, binanın güvenirliğini artırırken, çalışma saatlerinin değerlendirilmesiyle çalışma disiplininin oluşması açısından da somut veriler sunmaktadır. Bilgisayar tabanlı veya bilgisayara bağlı olmaksızın, güvenlik düzeyine ve önemine bağlı olarak kartlı ve biyometrik sistemlerle uygulanan geçiş kontrol sistemleri aynı zamanda izleme sistemleriyle de entegre olabilme özelliklerine sahiptir.

Geçiş Kontrol Sistemlerinde, güvenlik amaçlı kullanımda daha çok Proximity ve Mifare olmak üzere, manyetik, barkodlu ve üzerine kredi yüklenebilen akıllı okuyucular, hiç karta gerek duymadan şifre yöntemi ile çalışan cihazlar ayrıca parmak izi, yüz tanıma ve damar tanıma sistemleri ile de geçiş sistemi kullanılabilmektedir. Bir merkezden yazılım vasıtası ile kontrol edilebildikleri gibi bağımsız çalışabilen modelleri de vardır. Bu sistemler ile dead-man (bölgede bulunan kişinin hareketsizliği), last-man(boş bölgece hareket algılama )ve man-trap(bölgede yetkisiz kişi algılama)gibi senaryolar bölge güvenliği için kullanılabilmektedir.

Güvenlik ve puantajlama (PDKS) alanında önemli bir uygulama haline gelen geçiş kontrol sistemleri, iş verimliliği ve düzenin oluşturulmasına ilişkin hizmet  özellikleriyle de öne çıkmaktadır.